A képzés menete… avagy hogyan lesz nekem is jogosítványom?

Először tájékozódj az autósiskolák piacán, informálódj ismerősi baráti körben, melyik képzőszerv lenne számodra a legmegfelelőbb, hogy megszerezd a „B” kategóriás vezetői engedélyed.

Reméljük megtisztelsz bizalmaddal és az Andó Autósiskolára esik a választásod! Ha ez így fog történni, akkor döntésedhez gratulálunk és szeretettel várunk egy személyes találkozóra!

Vedd fel velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségek egyikén.
Telefonálj: (+36) 20 973 7554 számon
Írj e-mailt: andoautosiskola@gmail.com
Keress a facebookon: Andó Autósiskola

Ügyfélfogadási idő: Hétfő és Csütörtök: 16:00-20:00 Békéscsaba, Boglárka utca 3

A beiratkozáshoz legalább 16 évesnek és 6 hónaposnak kell lenned. Szükség lesz az érvényes személyi igazolványodra, a lakcímkártyádra és az iskolai bizonyítványodra (legalább 8 általános). Ha már rendelkezel vezetői engedéllyel más járműkategóriára, akkor arra is. Amennyiben még nem töltötted be a 18. életévedet, akkor a beiratkozáshoz a törvényes képviselődnek is szükséges a jelenléte illetve a beleegyezése.

El kell majd olvasnod az adatvédelmi tájékoztatót, a képzési szerződést és az autósiskola vállalási feltételeit. Ha ezek elfogadhatóak a számodra, akkor ki kell töltened a jelentkezési lapot, ami egy nyilatkozatot is tartalmaz. Ezután megköthetjük a felnőttképzési szerződést, amit az aláírásoddal kell hitelesítened (18 éves kor alatt a törvényes képviselődnek is alá kell írnia a szerződést).

A beiratkozás folyamatát az interneten is elvégezheted, de csak E-learning esetén. Ebben az esetben a honlapunkon válaszd a „Képzéseink” menüponton belül az “Online jelentkezés” menüpontot.

A „B” kategóriás vezetői engedély megszerzésének feltétele az egészségügyi alkalmasság igazolása is. Ezekhez a jogosítványokhoz úgynevezett 1. alkalmassági csoport szerinti igazolást kell kérned a házi- vagy üzemorvosodtól. Ezt az alkalmassági igazolást legkésőbb az elméleti vizsgára történő jelentkezésedig kell megszerezned.

Ki kell majd válaszd, hogy az elméleti foglalkozást milyen formában szeretnéd elvégezni. Lehetőséged van tantermi foglalkozás vagy elektronikus távoktatási (e-learning) forma mellett letenni a voksodat.

A tantermi tanfolyamok óraszáma jogszabályhoz kötött, ami „B” kategóriában minimálisan 28 óra. Egy elméleti tanóra időtartama 45 perc. A foglalkozásokon jelenlétedet aláírásoddal kell igazolnod és a 10%-ot meghaladó hiányzást pótolni kell. Tapasztalataink alapján,  aki ezen képzésforma mellett döntött felkészültebben, határozottabban érkezik a gyakorlati oktatásra, ezáltal minimalizálni tudja vezetési órái számát.

Ha az internetes távoktatási tananyag elvégzésére szavazol, akkor nem kell tantermi foglalkozásokra járnod. Ebben az esetben az elméleti ismereteket akár saját otthonodban, akár a világ bármely részén elsajátíthatod, ahol van internetkapcsolatod és megfelelő digitális médium. Számodra tetszőleges időpontban kezdheted és fejezheted be a tanulást. Saját időbeosztásod alapján, ütemedben haladhatsz a tananyagban.

Figyelem! Fontos szabály! Az elméleti tanfolyam megkezdését követő 9 hónapon belül meg kell történnie az első vizsgaeseménynek, aminek nem muszáj sikeresnek lennie. Az elméleti tanfolyam megkezdését követő 12 hónapon belül sikeres KRESZ vizsgát is kell tenned, mert ellenkező esetben a jogszabály alapján a teljes elméleti tanfolyamot meg kell ismételned!

Az elméleti tanfolyam igazolt elvégzése után kerülhet sor a KRESZ vizsgára. Életkori feltétel a 16 év és 9 hónap betöltése. Az elméleti vizsgára való jelentkezést az autósiskola intézi. A vizsgaidőpontot még a tantermi elmélet képzés ideje alatt illetve a e-learning képzés esetén, annak befejezése után egyeztetjük veled. Feltétel továbbá a kitöltött és általad aláírt jelentkezési lap illetve nyilatkozat, valamint az orvosi alkalmassági vélemény a háziorvostól.

A vizsgára vinned kell a személyi igazolványodat (ha van már vezetői engedélyed más kategóriára, akkor azt is) és az eredeti alapfokú iskolai bizonyítványodat. Békéscsabán a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) által szervezett elméleti vizsga helyszíne a Szarvasi út 107 szám alatt találhatod.

A vizsgán egy 55 kérdésből álló tesztsort kell megoldanod. A sikeres vizsgához a megszerezhető 75 pontból 65 pontot kell elérned. Ha ez megvan, akkor utána kezdhető el a gyakorlati képzésed. Sikertelen vizsga esetén a földszinten található pénztárában tudsz pótvizsgadíjat fizetni és új vizsgaidőpontot foglalni.

Figyelem! Még egy fontos szabály! A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga 2 évig érvényes. Ez idő alatt kell sikeres gyakorlati vizsgát tenned. Ellenkező esetben, amennyiben vezetői engedélyt szeretnél szerezni a gyakorlati képzés, csak egy megismételt elméleti tanfolyamot követő sikeres KRESZ vizsga után folytatható.

A sikeres KRESZ vizsga után kezdődhet a gyakorlati oktatás. Szabadon választhatsz hozzád legjobban illő gyakorlati oktatót és gépkocsit. Folyamatosan bővülő csapatunk szakképzett, türelmes, higgadt tagjai várják jelentkezésedet. A tanórán való részvételedet a vezetési kartonodon az óra elején és végén aláírásoddal kell igazolnod.

A „B” kategóriás gyakorlati képzésnél 2012. január 1-én megszűnt a járműkezelési (rutin) vizsga. Ezért az alapoktatás végeztével vizsga nélkül folytatódhat a képzés a forgalmi vezetéssel.

A gyakorlati oktatás során minimálisan 29 tanórát (1450 percet) kell vezetned. A gyakorlati órák időtartama 50 perc. Ezen kívül minimum 580 km-t is le kell vezetned. Ez a menettávolság azonban általában nem teljesíthető 29 óra (1450 perc) alatt A gyakorlati oktatást olyan szakmai hozzáértéssel igyekszünk végezni, hogy lehetőleg mindenki a saját képességei szerinti minimális óraszámmal jusson el a vizsgaérett állapotba. Ehhez azonban Te is kellesz! Amennyiben alázatos, szorgalmas és türelmes leszel a siker garantált!

Amennyiben még nincs vezetői engedélyed más kategóriára vagy nem rendelkezel mentesítéssel, akkor elsősegélynyújtási ismeretekből is vizsgát kell tenned.

A sikeres vizsga nem feltétele az elméleti és a gyakorlati képzésnek, azonban a vezetői engedély kiadásának feltétele. Az elsősegélynyújtási ismeretek vizsgához nem kötelező a képzés, azonban érdemes megfontolnod, hogy a tanfolyamon való részvétellel megkönnyítsd a felkészülésedet és a sikeres vizsgázást.

Egészségügyi tanfolyam az iskola tantermében (Békéscsaba, Szabadság tér 16-18 földszint 2) van megtartva. Létszámtól függően szervezzük meg 1-1.5 havonta. Két foglalkozáson kell részt venni és pár nappal később vizsga Békéscsabán a Magyar Vöröskereszt Dr. Becsey Oszkár utcában. Természetesen minden eszközt, felszerelést az iskola biztosít.

A sikeres vizsgádat igazoló kártyádat majd be kell mutatnod az okmányirodában, amikor kezdeményezed a vezetői engedélyed elkészítését.

Életkori feltétel, hogy a vizsga napjáig be kell töltened a 17. életévedet. A forgalmi vizsga időtartama 60 perc. Be kell mutatnod, hogy a jármű technikai kezelésében és a manőverezési feladatok végrehajtásában eljutottál az önálló, biztonságos és környezetkímélő közlekedéshez szükséges jártasság szintjére.

Bizonyítanod kell, hogy gyakorlottságod, helyzetfelismerésed, közlekedési látásod, manőverezési képességed eljutott arra a szintre, hogy a közúti forgalomban önállóan, biztonságosan helyt tudsz állni.
Hozz magaddal személyi igazolványod, jogosítványod ha már rendelkezel vele és a korlátozásnak megfelelő eszközt (szemüveg, kontaktlencse stb).

Ha ezeknek a követelményeknek eleget teszel, akkor a vizsgád sikeres lesz!

A sikeres forgalmi vizsgádat követően azonnal, bármelyik kormányablaknál vagy okmányirodában közvetlenül kérvényezheted a vezetői engedélyedet az elsősegélynyújtási ismeretek megszerzését igazoló dokumentum, háziorvos által kiállított alkalmassági igazolás, személyi igazolvány, lakcím kártya és ha már van vezetői engedély birtokában.

Az ott kapott fényképes vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap birtokában már lehet vezetni.

1 egészségügyi csoportú alkalmassági vizsgálat: 8.200 Ft (háziorvosnak fizeted)

KRESZ tantermi tanfolyam: 55.400 Ft, vagy otthoni E-learning tanfolyam: 55.400 Ft

KRESZ vizsga: 4.600 Ft

Vezetési órák, pótórák: 9.000 Ft/órától (oktatónként eltérő)

Forgalmi vizsgadíj: 11.000 Ft

Elsősegély tanfolyam díj: 15.000 Ft

Elsősegély vizsgadíj: 18.000 Ft

Vezetői engedély kiváltási illeték: 4.000 Ft (az első vezetői engedély illetékmentes)

andó tibor evolúció

ÁLLAMILAG TÁMOGATOTT ELMÉLETI TANFOLYAM

A Kormány 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelete szerint a 2018. július 1-jét követően sikeresen letett „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához támogatás igényelhető.

Jogosultsági feltételek

A támogatást az a személy veheti igénybe, aki
• a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát 2018. július 1-jét követően tette le, és
• a vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be.

Jogosultak körének bővítése

A Kormány 146/2020. (IV.22.) Korm. rendelete 2020. július 1-ét követően bővítette a közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához, a támogatásra jogosultak körét.

Ezután már a CSED-en, GYED-en és a GYES-en lévők is igényelhetik a támogatást, korhatártól függetlenül.

A támogatás összege

A támogatás összege a közlekedési alapismeretek tanfolyam díjának és a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga igazgatási szolgáltatási díjának ténylegesen megfizetett összege, de legfeljebb 25.000 forint.

Az igény előterjesztése

A támogatás iránti kérelmet a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál kell előterjeszteni az e célra rendszeresített formanyomtatványon vagy elektronikus űrlapon. (Postacím: Budapest, 1820).

Amennyiben a vizsgát tett személy

  • a 18. életévét betöltötte, a kérelmet saját maga,
  • ha 18. év alatti, vagy az ügy tárgyára tekintettel cselekvőképesnek nem minősül (gondnokság alatt áll), a kérelmet a törvényes képviseletét ellátó személy (szülő, gyám, gondnok) nyújthatja be.

A kérelmet a vizsgázó által, illetve a törvényes képviselője által meghatalmazott személy is előterjesztheti. A meghatalmazott a képviseleti jogosultságát – ha azt a Rendelkezési Nyilvántartás nem tartalmazza – köteles igazolni.