A je­lent­ke­zés fel­té­te­lei

• A 16 és 1/2 éves kor­ha­tár be­töl­tése
  • Legalább általános iskolai, vagy annál magasabb iskolai végzettség igazolása bizonyítvánnyal
  • Je­lent­ke­zési lap ki­töl­tése.
  • Az el­mé­leti tan­fo­lyam­díj be­fi­ze­té­se
  • ­Kép­zési szer­ző­dés meg­kö­tése. Ha a 18 év­nél fi­a­ta­labb vagy, az au­tós­is­ko­lá­val kö­tött szer­ző­dést a szü­lő­vel, tör­vé­nyes kép­vi­se­lő­vel is alá kell írat­nod.
  • Ha va­la­mely más ka­te­gó­ri­á­ból már ren­del­ke­zel ve­ze­tői en­ge­déllyel, ak­kor a ve­ze­tői en­ge­dély má­so­la­tá­t le kell adnod.
  • Or­vosi al­kal­mas­ság­ról szóló iga­zo­lás (1. cso­portú) le­adása. A kiállítás dátuma nem lehet későbbi a tanfolyam kezdeténél!!!!!

A tanfolyam mi­ni­má­lis óra­szá­mai:

El­mé­leti kép­zés (28 óra)

• Kö­ze­le­ke­dési is­me­re­tek (KRESZ): 20 óra
  • Szer­ke­zeti és üze­mel­te­tési is­me­re­tek (mű­szaki): 4 óra
  • Jár­mű­ke­ze­lés el­mé­lete (ve­ze­tés­el­mé­let): 4 óra

Gya­kor­lati kép­zés vizsgával 30 óra, (1500 perc)

• Jár­mű­ke­ze­lés (ru­tin): 9 óra, (450 perc)
  • Vá­rosi ve­ze­tés: 14 óra, (700 perc)
  • Or­szág­úti ve­ze­tés: 4 óra, (200 perc)
  • Éjszakai vezetés: 2 óra, (100 perc)

Vizsgára bo­csát­ható:

• El­mé­leti vizs­gára bo­csát­ható az a ta­nuló, aki az el­mé­leti tan­fo­lya­mot el­vé­gezte. (Tantermi foglalkozás esetében minden hiáyzást pótolni szükséges). El­mé­leti vizsga a 17. életév be­töl­tése előtt 3 hó­nap­pal te­hető.
  • For­galmi vizs­gára az bo­csát­ható, aki betöltötte a 17. életévét és a fő­ok­ta­tásban elő­írt fel­ada­tait tel­je­sí­tette, az elő­írt mi­ni­mum óra­szá­mot és kilométert levezette.

Fontos:

Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül. Ezen időszak alatt pótkocsi nem vontatható, és a 18. életév betöltéséig külföldön nem használható.