Gyakran ismételt kérdések

Egy összegben kell a képzés díját kifizetni? Nem. Képzési részenként kell fizetni. Gyakorlati órákat az oktatódnál kell rendezni.

Nem. Képzési részenként kell fizetni. Gyakorlati órákat az oktatódnak kell rendezni, az általa meghatározott ütemben (óránként, 10 óránként stb.)

Beiratkozásra:

• személyazonosító igazolvány
  • lakcímkártya
  • már meglévő vezetői engedély
  • e-mail cím
  • telefonszám
  • tanfolyam és vizsgadíj

E-learning tanfolyam:

• személyazonosító igazolvány
  • lakcímkártya
  • már meglévő vezetői engedély
  • e-mail cím
  • telefonszám
  • tanfolyam és vizsgadíj

Tantermi tanfolyamra a tanrendi tájékoztatón meghatározottak:

• tandíj
  • toll, füzet, papír

Vizsgára:

• érvényes személyazonosító igazolvány vagy útlevél
  • meglévő vezetői engedély
  • lehetőség szerint minimum 8. általános iskolai bizonyítvány

Tantermi tanfolyam esetén az elméleti oktatás 7 alkalommal kerül megtartásra. Általában hétköznap, hetente két alkalom 16:00-19:15.

Tantermi képzésnél minden elmulasztott órát pótolni szükséges óránkét 7000 forintért. Ez a pótfoglalkozás valószínű, hogy csak a tanfolyamot követően iktatható be, ebben az esetben, az adott tanulónak későbbi vizsgaidőpontot kell kérni. Ha valaki több alkalommal hiányzott, akkor célszerű, ha a következő tanfolyamra átiskolázzuk és ott fejezi azt be. Ezért is érdemes rászánni az időt az alapfoglalkozásra a későbbi időveszteség és kellemetlenségek elkerülése végett!

Gyakorlati oktatást az óra előtt 24 órával van lehetőség lemondani, ellenkező esetben ha nem jelensz meg az óra beírásra kerül. Kivéve, ha a helyedre talál valakit a kolléga. Közös érdek, hogy tartsátok tiszteletben egymás idejét. Amennyiben előre nem várt egészségügyi probléma lép fel, oktatód is megértő lesz, csak kérlek mielőbb jelezd! Ne feledd! Az oktatódnak ez munkahely és ebből él!

Az elméleti és a gyakorlati vizsga helyszíne/kiindulópontja Békéscsaba Szarvasi út 107.

Vizsgára vidd magaddal:

• érvényes személyigazolványodat
  • ha van vezetői engedélyedet
  • lehetőség szerint minimum 8. általános iskolai bizonyítvány

gyakorlati vizsgára, ha van korlátozásod annak megfelelő eszközt (szemüveg, kontaktlencse, pótszemüveg stb.)
Fontos! Érdemes vizsga előtt 15 perccel hamarabb érkezni! Aki szólítás után érkezik, annak a vizsgája sikertelen és csak új vizsgadíj megfizetése után lehet következő időpontot igényelni!

Ha betegség miatt nem jelentél meg valamelyik vizsgán, akkor kell kérni egy orvosi igazolást (naplószámnak is szerepelni kell rajta). Ezt az igazolást be kell nyújtani a KAV-nál (Békéscsaba Szarvasi ót 107.) a betegség utolsó napját követő 8 napon belül, amennyiben indokolt és igazolt volt a hiányzás a befizetett vizsgadíjad megmarad, a határozat kézhezvétele után kérhető az új vizsgaidőpont.

Amennyiben nem igazolható a hiányzás (elaludtál, elkéstél, elfelejtetted), abban az esetben csak újabb vizsgadíj befizetése után tehetsz vizsgát.

Az Obi parkoló vagy iskolánk tantermi helysége központi helyen van, így a két hely egyikén tudsz beszállni. Ettől eltérő helyen is megkezdhető az óra, de csak ha a gyakorlati oktatód meg tudja oldani! NE FELEDD A TANULÓAUTÓ NEM TAXI!

Először mindenképp azt ajánljuk próbáld megbeszélni az oktatóddal. Ha nem hoz eredményt keresd az iskolavezetőt és biztosan találunk közösen egy másik oktatót számodra. Amennyiben az iskolát szeretnéd elhagyni 3 munkanapon belül kiállítjuk neked a képzési igazolást és e-mail címedre medküldjük.

Igyekszünk tudásunk legjavát átadni minden tanulónknak. Elsősorban ezért ajánljuk minden tanulónknak a tantermi elméleti képzést. Ezzel próbáljuk visszaszorítani a várakozási időt, minél képzettebben érkezik kocsira egy tanuló, annál jobban csökkenthető a pótórák és a sikertelen vizsgák száma. Ne feledd! Ezzel nem csak a Te tanulási időd minimalizálható, de a várólista is!